Projekt Laura & Vilma je náš osobní projekt. Můj a mojí kamarádky a fotografky Denisy Szynkaruk. Jednoho dne v létě jsme se rozhodly, že přetvoříme naše pocity z konce léta do vizuálního celku. Vzpoměla jsem si na léto na Jižní Moravě, suchout trávu, vůni sena, studenou limonádu a melancholii, která přicházela při pohledu na datum v kalendáři. Listí se červenalo, na zemi byla popadaná jablka a byl čas odjet zpátky na internát do Prahy. Jak já ten pocit nesnášela. Rozhodly jsme se propojit tuhle melancholii s módou.

Laura & Vilma - Denisa Szynkaruk
Laura & Vilma - Denisa Szynkaruk

K natáčení a focení jsme vybraly lokaci blízko Prahy, protože jsme nechtěly new face modelky převážet daleko a ztrácet tak čas, který jsmě měly na realizaci. Lokaci jsme objevily díky doporučení mé bývalé kolegyně, která pochází z Berouna. Věděla jsem, že jsou na Karlštejnsku krásné lesy a skály, proto jsem neváhala a jely jsme se na místo podívat. Přesnou lokaci si nechám pro sebe. Místo mělo úžasný vibe a na pár kilometrech toho bylo k vidění opravdu spoustu. Uprostřed léta byla všude suchá tráva jako někde na divokém západě, což je ale pro přírodu v Česku samořejmě špatně. Zvolily jsme na každou lokaci jeden outfit pro každou modelku a vymysely jim různé aktivity. Mělo to být divné, melancholické, retro a zároveň no bullshit travel vlog. Nejsem fanoušek naleštěných a přesaturovaných videí, které jsou celé ze stabilizátoru a dronu. 

 

''Nonsense travel vlog from a place near Prague. Girls with dreams but without money stole grandmother clothes to feel more hipster than visitors of the fashion week. Let's fall in love with the 60s like people in Czechoslovakia fall in love with freedom before 1968. Eat your apples before the Soviet Union eat your dreams and capitalists your time.''

Laura & Vilma - Denisa Szynkaruk

Video: Miroslava Flam (Flam Videos)

Fotografie: Denisa Szynkaruk www.denisaszynkaruk.com

Styling/makeup: Erika Nespěšná

Models: Laura a Vilma (Pure Model Management)